Венцислав Симеонов
22 години
– Ръководител и организация, която представлява: Кристиан
Костов
– Университет, година на обучение и степен на студента: Академия за музикално,танцово и изобразително изкуство „Асен Диамандиев“, гр. Пловдив, специалност „Българска народна хореография“, бакалавърска степен
– Творческа област/и: Танц
– Материали за номинирания
1. Много добър среден успех
2. Авторски танци
3. Преподавателска дейност
– Линкове от видео: https://www.facebook.com/kris.ko.dancer/videos/836026201020090/ –
хореография Венцислав Симеонов
– Мотивация за номинацията: Венцислав Симеонов е студент в 4 курс в АМТИИ „Асен Диамандиев“; гр. Пловдив, специалност „Българска народна хореография“. Автор е на „Влашки танц“, печелил редица награди, сред които голямата награда на Областен фолклорен фестивал „Тройче“; гр. Ябланица. Възпитаник е на НУИ „Панайот Пипков“; Плевен. Танцьор на ФТА „Балкански огън“, Ловеч. Досокрошен солист на Северняшки ансамбъл „Иван Вълев“, гр. Плевен, преподавател по български народни хора в сдружение „Балаклия“, гр. Плевен
Виктория Симеонова
22 години
– Ръководител и организация, която представлява: Кристиан Костов, НЧ „Бяла Анаста-2016“, гр. Ловеч
– Университет, година на обучение и степен на студента: Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство „Асен Диамандиев“, гр. Пловдив, 4 курс, специалност „Българска народна хореография“, бакалавър
– Творческа област/и: Танц
– Материали за номинирания: 1. Много добър среден успех
2. Авторски танци
3. Преподавателска дейност
– Линкове от видео: 1. https://www.facebook.com/1756192424/posts/pfbid0o5EXpH8FC7k4r9c5ZMG54VYWCZCuZd2YwCe67hTzmVnzARa82REvpDTPjrChvhaal – хореография Виктория Симеонова
– Мотивация за номинацията: Виктория Симеонова е студентка четвърти курс в АМТИИ „Асен Диамандиев“ гр. Пловдив, специалност „Българска народна хореография“, бакалавърска степен. Танцьорка е в ФТА „Балкански огън“, Ловеч. Преподавател в Детска танцова школа „Ловчанче“. Доскоро солистка на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“, гр. Плевен. Автор е на шопски танц, който спечели редица награди, от които и Купа „Фантазия“ на Арт-фестивал „Фантазия“, гр. Хасково, 2022.
Марина Хараламбова
21 години
– Ръководител и организация, която представлява: „Нов български университет“, Анна Пампулова
Университет, година на обучение и степен на студента: „Нов български университет“, трети курс със специалност „Танцов театър“
– Творческа област/и: Танц
– Материали за номинирания: 1. Солов танцов пърформанс „I was there“, с хореограф Моунир Саид, Египет. Премиерна дата: 24.11.2022г., в Топлоцентрала.
2. Участва в танцов спектакъл „Темел“, на компания „Дерида“, с хореограф Живко Желязков.
3. Участва в авторски танцов спектакъл на Маргарита Градечлиева, „Стравински и Шанел“.
https://idancenews.com/%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b8-%d1%88%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d0%bb/
– Линкове от видео 1. „I don’t know“ – соло https://www.youtube.com/watch?v=DHVIKucTIBQ
2. „Клетъчно делене“ – дует https://www.youtube.com/watch?v=xwnqXrUh5ZI
3. Танцов етюд – „Is that my hand?“ youtube.com/watch?v=i9E7AEuak0U
– Мотивация за номинацията: Когато танцува, Марина Хараламбова излъчва емоционалност, експресивност и физическото внушение. Влага желание и страст в хореогреафиите, създадени от нея самата и интерпретацията на чуждите идеи. Заслужава номинацията за смелотта й да свърже живота си завинаги с танца, като го направи своя професия, свое битие. За да развива своите умения
и да й се наслаждаваме на сцената.
Михаил Иванов
23 години
– Ръководител и организация, която представлява: „Нов български университет“, Снежина Петрова
– Университет, година на обучение и степен на студента: „Нов български университет“, трета година на обучение, степен бакалавър
– Творческа област/и: Театър
– Материали за номинирания: Участва в представлението „Шахнаме: Сказание за Зал“, реж. Елена Панайотова, театрално представление по едноименния персийски епос „Книга на царете“ от Фердоуси – театър „Азарян“ с награди:
-Награда ИКАР на САБ на „Шахнаме: Сказание за Зал“ за „Авторска музика“ 2022
-Почетно откриване на 40-ти Международен Театрален Фестивал в Техеран 2022
-Номиниран за награда АСКЕЕР за 2022 в категория „Авторска музика“ и „Костюмография“
-Номинация на Столична община за „Ярки постижения в областта на културата“ за 2021.
Михаил участва и в „Стравински и Шанел“- авторски танцов спектакъл на Маргарита Градечлиева по романа на Крис Грийнхалч „Коко и Игор“ – Университетски театър на Нов Български Университет.
Участва и в „Синята птица“, реж. Елена Панайотова, хореография Мартина Апостолова и Яница Атанасова. Театрално представление от Морис Метерлинг- Университетски театър на Нов Български Университет.
– Линкове от видео: https://www.youtube.com/watch?v=VvXFTKpxZrM – видео адаптация на стихотворението “Колко си хубава” на Христо Фотев, чийто текст озвучава Михаил Иванов.
https://idancenews.com/%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b8-%d1%88%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d0%bb/ рецензия на представлението “Стравински и Шанел”
– Мотивация за номинацията: Михаил Иванов е студент по актьорско майсторство, Департамент „Театър“, Нов Български университет, София. Той притежава отдаденост към актьорската игра и организаторската работа, талант, вдъхновение, танцови умения и усет за пресъздаване на всевъзможни роли. Заслужава подкрепата в бъдещата си работа и да продължи да зарежда с емоцията и силното си сценично присъствие и занапред.
Петра Недялкова
22 години
– Ръководител и организация, която представлява: Дорина Инджова, ТСК Тангра
– Университет, година на обучение и степен на студента: Нов български университет, 4-ти курс, специалност Танцов театър, бакалавърска степен
– Творческа област/и: Танц, Театър
Материали за номинирания:
1. Участие в танцов спектакъл на професионална трупа PRJCT360, с множество изяви пред национална и чуждестранна публика.
2. Главна роля в късометражния филм „Дефектът на Пигмалион“ в колаборация с балет „Арабеск“, който получава множество чуждестранни награди: „Златен Коперник“, Варшава, „Златен кукер“, София, „Славянска приказка“, МФФ, „Златна ра“, Варна и от още филмови конкурси в Индия, Тринидат и Тобаго, Великобритания, Индонезия, Гърция, Бразилия, САЩ и др.
3. В спектакъла „Корени и мистика на танца“, финансиран от НФК, взема участие като хореограф. В спектакъла „NINA” на танцова компания Project 360 участва като танцьор на сцените на Държавна опера Бургас, Зала 1 на НДК ,тази на полуфинала на „България търси талант“ и други , както у нас така и в чужбина. Участва в спектакъла „Снежната Кралица“ на балет „Арабеск“ по хореография на Ангелина Гаврилова, а заедно с НБУ представя танцовия спектакъл „Измислени“, с хореограф Анна Пампулова в Държавна опера Варна. Заснема музикални клипове заедно с Любо Киров, Поли Генова, като й се доверяват и други известни личности.
– Линкове от видео:
https://drive.google.com/file/d/12jSlovsl7t2Ep_pmZBOfEECt2fjGvzVZ/view
https://drive.google.com/file/d/1OYRXTPqBIYMHcC4VryZ9OASCICC9fpyh/view
– Мотивация за номинацията: Едва 6-годишна, Петра пристъпва залата на художествения ръководител Дорина Инджова. В този момент ръководителят вижда едно талантливо и артистично дете, което в последствие доказва своите качества многократно. През изминалите 16 години на много труд, дисциплина и любов към танца, Петра израства като завършен танцьор и хореограф. Талантът ѝ е безспорен, доказателство, за което е всяко едно състезание, на което се е явявала и е печелила призови награди. Петра печели световни шампионати в Торино, Италия, в Румъния, Сърбия. Печели наградата за най-добър солист на международния танцов фестивал „Вълшебен свят“ Хасково през 2017 сред 416 солиста. Печели стипендии за обучение в Deeply Roothed, Чикаго, САЩ, целогодишна стипендия за обучение в Ateneo Della Danza, Сиена, Италия, целогодишна стипендия за обучение в Arte Danza Novara, Новара, Италия, 3 пъти печели пълна стипендия от Министерството на културата за даровити деца.
Предвид таланта ѝ и любовта към танца, Петра избира танцовото изкуство за своя професия като записва специалността Танцов театър в Нов български университет през 2019 г. Въпреки че върви по своя професионален път, изявявайки се на голямата сцена,тя не престава да бъде свързана с клуба, който я открива като малка. Продължава да работи с малките танцьори, при поставянето на хореографии и изработване по-доброто им изпълнение. Обучение през школата на ТСК Тангра са преминали много танцьори, но Петра оставя ярка следа. Следейки развитието ѝ през годините, за своя преподавател, тя е най-добрият избор за тази номинация, като това е една от най-големите морални награди за един ученик – да бъде признат от своя учител и от неговите колеги!